Blog

Do, DW, UDW a może To, CC, BCC
19 Lip 2017

Do, DW, UDW a może To, CC, BCC

Przez 
(3 głosów)

W sieci jest wiele artykułów poświęconych temu zagadnieniu, nie będę się powtarzał i dzisiaj trochę na leniwo CTRL+C, CTRL+V, źródło artykułu pod tekstem.

Bardzo często zdarza się, że chcesz wysłać wiadomość e-mail do kilku użytkowników jednocześnie. Najczęściej wybierasz wówczas kilka adresów ze swojej książki adresowej i wpisujesz je w pole Do: (To:) w nagłówku nowej wiadomości. Efektem takiego działania jest rozsyłanie adresów email do wszystkich odbiorców wiadomości.

Pamiętaj, że niektórzy użytkownicy sieci internet nie chcą aby ich adres e-mail był rozpowszechniany i jeżeli powierzyli oni go

Tobie to nie znaczy, że możesz go rozsyłać wszystkimi swoim znajomym.

Co należy zrobić aby w nagłówku wiadomości występował tylko adres odbiorcy, do którego ta wiadomość jest kierowana?

Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pola UDW: (BCC:), do którego wpisujemy naszą listę adresatów (pola Do: i DW: pozostawiamy puste).

Aby było to możliwe trzeba to pole uaktywnić.

Konfiguracja programu Outlook Express i Outlook

Uruchom program Outlook Express. W oknie nowej wiadomości wybierz "Widok/Wszystkie nagłówki". Opcja ta zostanie zaznaczona a pod standardowymi polami Do: i DW: pojawi się pole UDW:

Jeżeli używasz programu Outlook w oknie nowej wiadomości wybierz "Widok/Pole UDW".

Znaczenie poszczególnych pól nagłówka wiadomości e-mail:

Do: (To:) - tu wpisujesz głównego adresata wiadomości.

DW: (CC:) - Do Wiadomości (Carbon Copy) - w tym polu możesz umieścić innych adresatów przesyłki, podając ich adresy e-mail rozdzielone średnikiem. Jest to informacja mówiąca, że otrzymali oni kopię wiadomości, czyli są jakby "podrzędnymi odbiorcami". Używaj tego pola jeśli musisz np. przekazywać całą swoją służbową korespondencję przełożonemu.

UDW: (BCC:) - Ukryte Do Wiadomości (Blind Carbon Copy) - tu dwa przypadki:

  1. jeżeli pozostawisz puste pole Do: i DW: poszczególni odbiorcy będą widzieli tylko swój adres e-mail w nagłówku otrzymanego listu. Każdy adres z tego pola zostanie przeniesiony do pola Do: (tak jakby każda wiadomość była wysyłana oddzielnie do poszczególnych adresatów).
  2. gdy natomiast wpiszesz inne adresy do pola Do: i DW: to adresaci z pola UDW otrzymają kopię tego listu, ale w nagłówku zobaczą wpisane przez Ciebie adresy (niekoniecznie swoje).

Powyższa treść jest kopią artykułu ze strony:
http://www.tl.krakow.pl

Czytany 69363 razy Ostatnio zmieniany sobota, 22 lipiec 2017 21:27