Konsulting informatyczny

Chcąc być uznawani jako rzetelna firma, musimy (i chcemy) być perfekcyjni w zakresie doradztwa. Konsulting Informatyczny pozwala na dokładne poznanie zapotrzebowań klienta i maksymalne wykorzystanie naszych zasobów informatycznych. Forma kontaktu z nami jest bardzo prosta. Możecie napisać do nas e-mail z pytaniami, a nasz specjalista w ciągu kilku godzin odpowie na wszystkie zagadnienia. Kontakt telefoniczny również jest doskonałym rozwiązaniem. Nie pobieramy żadnych opłat za konsulting i konkretnie (merytorycznie) odpowiadamy na wszystkie pytania. 

Nasze specjalizacje:

Projektowanie oraz wdrażanie sieci komputerowych

Stworzenie sieci wymaga odpowiedniego planu, oraz poznania budynku, gdzie ma zostać zainstalowana sieć. Wybór topologii, urządzeń (routery, przełączniki) ma znaczenie finansowe, dlatego nasz dział konsultingu pomaga w doborze ekonomicznego sprzętu. Aby otrzymać szybką wycenę usługi, możecie wysłać Państwo kilka istotnych informacji na nasz adres mailowy, a my dokonamy szczegółowej analizy oraz orientacyjnej wyceny. Posiadamy gotowe modele sieci komputerowych, dlatego często już po kilkunastu minutach wiemy, jak zabrać się za stworzenie sieci. 

Instalacja uaktualnień oraz zabezpieczeń

Każde urządzenie cyfrowe potrzebuje zabezpieczeń, ponieważ jedna potencjalna luka może się okazać smakowitym kąskiem dla hakerów lub nieprzyjaznych botów. Same zabezpieczenia nie wystarczą do zachowania porządku, gdyż potrzebne są również uaktualnienia zainstalowanych wcześniej programów i skryptów. Często bywa tak, że zapominając o aktualizacji dochodzi do sytuacji, kiedy sprzęt działa o wiele wolniej, a w przypadku stron - po prostu blokują się pewne funkcje wyświetlania treści. Dzięki cyklicznemu uaktualnianiu oprogramowania klient może mieć pewność, że nic złego mu nie grozi.

Tworzenie stron internetowych

Strona internetowa to w 50% przypadkach wizytówka. Szczególnie dla firm ma ona wielkie znaczenie, gdyż nietypowy design, ciekawe rozwiązanie wizualne może przyciągnąć potencjalnych klientów. Z doświadczenia wiemy, że klienci mają mylne postrzeganie witryn WWW uważając je za coś trudnego do wykonania. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu darmowych platform, które po odpowiedniej konfiguracji oraz implementacji mogą służyć za funkcjonalne, responsywne strony internetowe. 

Stworzenie witryny internetowej to zaledwie ułamek tego co nieformalnie nazywamy "pozycjonowaniem". Aby strona była indeksowana, należy przeprowadzić optymalizację. Nasza firma zajmuje się również tą dziedziną. Jesteśmy przekonani, że pomysłowo zaprojektowana witryna w dużej mierze przyczyni się do zwiększenia zainteresowania ofertą firm lub osób prywatnych.

Administracja witryn

Utrzymanie bloga, sklepu internetowego czy strony nie wymaga stałej pracy. Oferujemy monitoring witryn i wszelkie prace mające na celu przyspieszenie ich interfejsu. W razie jakichkolwiek problemów systemowych oraz skryptowych działamy sprawnie i szybko, aby chwilowo niedostępna strona w krótkim czasie wróciła do swojej pierwotnej formy. Administracja stron internetowych gwarantuje ich stabilność. Ze statystyk wynika, że zaledwie 25% witryn jest stale administrowanych. W przypadku, gdy strona przestanie działać firma może stracić wielu potencjalnych klientów. Nie wolno dopuścić do takiej sytuacji, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia w kwestii administracji.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług doradztwa IT!

Chętnie omówimy, w jaki sposób świadczone przez nas usługi konsultingu informatycznego mogą wesprzeć Państwa firmę i przyczynić się do odniesienia korzyści biznesowych.