Blog

Dariusz Kornacki

Dariusz Kornacki

Wypadało by napisać kilka słów o sobie, więc może zacznę od podstaw "Cześć jestem Darek!, GRUPA: Czeeeeeeśśśććć Daaareeeekkk" :) i nie jestem uzależniony od... komputera... chociaż może odrobinę...

Po skończonych studiach informatycznych I stopnia, a w trakcie studiów II stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku Informatyka i Ekonometria, podjąłem pracę jako "serwisant / administrator" w jednej z Wrocławskich firm informatycznych. I tak zleciały mi ze 4 lata, a może 5 na tym stanowisku, kiedy pewnego pięknego dnia podjąłem decyzję o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.

 Dziękuję za uwagę na razie tyle :)

Zdjęcie z montażu dwóch kamer na placu budowy

Montaż kamer na maszcie

Jedna z ostatnich dostaw sprzętu komputerowego do Klienta.

Wspaniałe zestawy wyposażone w Intel i5, 8GB DDR4, 256GB SSD!

Całość wieńczą 27" monitory iiYama.

Rewelacja!

Zestawy komputerowe

Dyski na zamówienie dla klienta do podmiany w laptopach.

Po wymianie komputery zyskają na prędkości, a praca na nich to będzie czysta przyjemność.

Dyski SSD
Dyski SSD

Przygotowanie do uruchomienia monitoringu w zgorzeleckiej restauracji "Susharnia". Rejestrator 4 kanałowy HQ-THD0401A-UHD Turbo HD + 4 kamery FullHD w razie potrzeby możliwość dołożenia jeszcze dwóch kamer IP.

Tak prezentuje się rejestrator i przygotowany do zainstalowania dysk Toshiba N300 4TB.

Rejestrator HQ
Rejestrator HQ-THD0401A-UHD

 Wiem, że na pewno ciekawość was zżera jak to może wyglądać w środku... W takim razie wykręcę 6 śrubek i rozwieję wasze wątpliwości:

Rejestrator po zdjęciu obudowy
Rejestrator po zdjęciu obudowy

Tak, tak więcej tam powietrza jak elektroniki, ale z drugiej strony czy to ma jakieś znaczenie? Ważne, że działa, a działa naprawdę rewelacyjnie.

W sieci jest wiele artykułów poświęconych temu zagadnieniu, nie będę się powtarzał i dzisiaj trochę na leniwo CTRL+C, CTRL+V, źródło artykułu pod tekstem.

Bardzo często zdarza się, że chcesz wysłać wiadomość e-mail do kilku użytkowników jednocześnie. Najczęściej wybierasz wówczas kilka adresów ze swojej książki adresowej i wpisujesz je w pole Do: (To:) w nagłówku nowej wiadomości. Efektem takiego działania jest rozsyłanie adresów email do wszystkich odbiorców wiadomości.

Pamiętaj, że niektórzy użytkownicy sieci internet nie chcą aby ich adres e-mail był rozpowszechniany i jeżeli powierzyli oni go

Tobie to nie znaczy, że możesz go rozsyłać wszystkimi swoim znajomym.

Co należy zrobić aby w nagłówku wiadomości występował tylko adres odbiorcy, do którego ta wiadomość jest kierowana?

Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pola UDW: (BCC:), do którego wpisujemy naszą listę adresatów (pola Do: i DW: pozostawiamy puste).

Aby było to możliwe trzeba to pole uaktywnić.

Konfiguracja programu Outlook Express i Outlook

Uruchom program Outlook Express. W oknie nowej wiadomości wybierz "Widok/Wszystkie nagłówki". Opcja ta zostanie zaznaczona a pod standardowymi polami Do: i DW: pojawi się pole UDW:

Jeżeli używasz programu Outlook w oknie nowej wiadomości wybierz "Widok/Pole UDW".

Znaczenie poszczególnych pól nagłówka wiadomości e-mail:

Do: (To:) - tu wpisujesz głównego adresata wiadomości.

DW: (CC:) - Do Wiadomości (Carbon Copy) - w tym polu możesz umieścić innych adresatów przesyłki, podając ich adresy e-mail rozdzielone średnikiem. Jest to informacja mówiąca, że otrzymali oni kopię wiadomości, czyli są jakby "podrzędnymi odbiorcami". Używaj tego pola jeśli musisz np. przekazywać całą swoją służbową korespondencję przełożonemu.

UDW: (BCC:) - Ukryte Do Wiadomości (Blind Carbon Copy) - tu dwa przypadki:

  1. jeżeli pozostawisz puste pole Do: i DW: poszczególni odbiorcy będą widzieli tylko swój adres e-mail w nagłówku otrzymanego listu. Każdy adres z tego pola zostanie przeniesiony do pola Do: (tak jakby każda wiadomość była wysyłana oddzielnie do poszczególnych adresatów).
  2. gdy natomiast wpiszesz inne adresy do pola Do: i DW: to adresaci z pola UDW otrzymają kopię tego listu, ale w nagłówku zobaczą wpisane przez Ciebie adresy (niekoniecznie swoje).

Powyższa treść jest kopią artykułu ze strony:
http://www.tl.krakow.pl

Każda firma musi działać szybko, skutecznie w miarę możliwości efektywnie. Często dochodzi do sytuacji, kiedy praca stoi, ponieważ jakieś oprogramowanie zawiodło. Zajmujemy się wdrożeniami systemowymi programów biurowych, operacyjnych oraz księgowych/logistycznych. Warto wiedzieć, że większość oprogramowań posiada wbudowane skrypty aktualizacyjne, lecz bez minimum umiejętności informatycznych nie będzie możliwe przeprowadzenie aktualizacji. 

 

Oferujemy instalowanie pełnych pakietów oprogramowań, a także pojedyncze dodatki. Kładziemy nacisk na responsywność, dlatego cyklicznie aktualizujemy pluginy oraz antywirusy. Ponadto oferujemy administrację zainstalowanymi programami, dzięki czemu każda firma będzie mieć pewność, iż wszystkie urządzenia działają tak, jak powinny.

Mniej, a więcej

Wybór oprogramowania wymaga znajomości tych produktów. Oferujemy pomoc w doborze odpowiednich programów, aby nie przeciążać zbytnio stanowiska komputerowego przy jednoczesnym wykorzystaniu zasady "dobre, za mniej pieniędzy". Znamy setki programów biurowych, dlatego jesteśmy w stanie wybrać odpowiednie produkty. Wiemy, że sporo drogich programów posiada mnóstwo zaawansowanych opcji, które być może nigdy nie zostaną wykorzystane. Uważamy, że nie ma takiego programu na świecie, dla którego nie byłoby tańszego odpowiednika. 

Im mniej programów, tym lepiej. Specjalizujemy się w doborze oprogramowania tak, aby nie kolidowały one z systemem operacyjnym, a nawet usprawniały jego pracę. Na wszelkie pytania odpowiadamy mailowo lub telefonicznie, zatem zachęcamy do konsultacji.

Chcąc być uznawani jako rzetelna firma, musimy (i chcemy) być perfekcyjni w zakresie doradztwa. Konsulting Informatyczny pozwala na dokładne poznanie zapotrzebowań klienta i maksymalne wykorzystanie naszych zasobów informatycznych. Forma kontaktu z nami jest bardzo prosta. Możecie napisać do nas e-mail z pytaniami, a nasz specjalista w ciągu kilku godzin odpowie na wszystkie zagadnienia. Kontakt telefoniczny również jest doskonałym rozwiązaniem. Nie pobieramy żadnych opłat za konsulting i konkretnie (merytorycznie) odpowiadamy na wszystkie pytania. 

Nasze specjalizacje:

Projektowanie oraz wdrażanie sieci komputerowych

Stworzenie sieci wymaga odpowiedniego planu, oraz poznania budynku, gdzie ma zostać zainstalowana sieć. Wybór topologii, urządzeń (routery, przełączniki) ma znaczenie finansowe, dlatego nasz dział konsultingu pomaga w doborze ekonomicznego sprzętu. Aby otrzymać szybką wycenę usługi, możecie wysłać Państwo kilka istotnych informacji na nasz adres mailowy, a my dokonamy szczegółowej analizy oraz orientacyjnej wyceny. Posiadamy gotowe modele sieci komputerowych, dlatego często już po kilkunastu minutach wiemy, jak zabrać się za stworzenie sieci. 

Instalacja uaktualnień oraz zabezpieczeń

Każde urządzenie cyfrowe potrzebuje zabezpieczeń, ponieważ jedna potencjalna luka może się okazać smakowitym kąskiem dla hakerów lub nieprzyjaznych botów. Same zabezpieczenia nie wystarczą do zachowania porządku, gdyż potrzebne są również uaktualnienia zainstalowanych wcześniej programów i skryptów. Często bywa tak, że zapominając o aktualizacji dochodzi do sytuacji, kiedy sprzęt działa o wiele wolniej, a w przypadku stron - po prostu blokują się pewne funkcje wyświetlania treści. Dzięki cyklicznemu uaktualnianiu oprogramowania klient może mieć pewność, że nic złego mu nie grozi.

Tworzenie stron internetowych

Strona internetowa to w 50% przypadkach wizytówka. Szczególnie dla firm ma ona wielkie znaczenie, gdyż nietypowy design, ciekawe rozwiązanie wizualne może przyciągnąć potencjalnych klientów. Z doświadczenia wiemy, że klienci mają mylne postrzeganie witryn WWW uważając je za coś trudnego do wykonania. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu darmowych platform, które po odpowiedniej konfiguracji oraz implementacji mogą służyć za funkcjonalne, responsywne strony internetowe. 

Stworzenie witryny internetowej to zaledwie ułamek tego co nieformalnie nazywamy "pozycjonowaniem". Aby strona była indeksowana, należy przeprowadzić optymalizację. Nasza firma zajmuje się również tą dziedziną. Jesteśmy przekonani, że pomysłowo zaprojektowana witryna w dużej mierze przyczyni się do zwiększenia zainteresowania ofertą firm lub osób prywatnych.

Administracja witryn

Utrzymanie bloga, sklepu internetowego czy strony nie wymaga stałej pracy. Oferujemy monitoring witryn i wszelkie prace mające na celu przyspieszenie ich interfejsu. W razie jakichkolwiek problemów systemowych oraz skryptowych działamy sprawnie i szybko, aby chwilowo niedostępna strona w krótkim czasie wróciła do swojej pierwotnej formy. Administracja stron internetowych gwarantuje ich stabilność. Ze statystyk wynika, że zaledwie 25% witryn jest stale administrowanych. W przypadku, gdy strona przestanie działać firma może stracić wielu potencjalnych klientów. Nie wolno dopuścić do takiej sytuacji, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia w kwestii administracji.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług doradztwa IT!

Chętnie omówimy, w jaki sposób świadczone przez nas usługi konsultingu informatycznego mogą wesprzeć Państwa firmę i przyczynić się do odniesienia korzyści biznesowych.

 

Istnieje wiele rodzajów oprogramowania oraz sprzętu wspomagającego wszystkie procesy administracji i zarządzania sieciami komputerowymi. LEGMAX zapewnia zastosowanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnym potrzeb klienta.

Wdrażając usługi sieciowe wykorzystujemy głównie sprzęt Cisco, Dell, TP-Link, ale stosujemy również rozwiązania oparte na dystrybucji Linux. LEGMAX zapewnia, że korzystając z naszych rozwiązań Twoja sieć będzie działać stabilnie, wydajnie oraz bezpiecznie.

Przedsiębiorstwa poszukujące skutecznych i niezawodnych narzędzi wspomagających obsługę sprzedaży z pewnością znajdą coś dla siebie wśród produktów Insertu. Proponujemy bowiem całą gamę programów, różniących się zastosowaniem, możliwościami oraz ceną. Cechą wspólną wszystkich systemów jest prosta i intuicyjna obsługa. 

Sklepy PrestaShop to jedna z wiodących platform na rynku światowym umożliwiających tworzenie rozwiązań e-commerce. Oprogramowanie oparte na licencji open-source pozwala na bezpłatne wdrożenie i wykorzystanie z możliwością wykonywania indywidualnych modyfikacji poprzez dostęp do kodu źródłowego i bazy danych. Ponad 300 wbudowanych funkcji daje bogaty wachlarz możliwości i dowolność konfiguracji. Dzięki otwartemu charakterowi kodu istnieje możliwość zastosowania dedykowanych modułów funkcjonalnych udostępnianych przez partnerów współpracujących z Prestashop na zasadach bezpłatnych lub komercyjnych.

Strona 1 z 2